Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Visit our Forum Facebook page Twitter Asi series Fans Forum You Tube Dejanajb84 All News about Murat and Tuba
Welcome to Balkan Caffe, international site and forum devoted to all Murat Yildirim and Tuba Buyukustun Fans. For all news click on PORTAL. If you want to visit our forum click HOME. You can also visit us on facebook and twitter. Facebook page Asi i Demir, oni su se zaista voljeli, Twitter account: Asi series fans... Thank you for visiting our international media group
Bridge to Heatlh Clinic Visit best health Center "Acupuncture Clinic Bridge to Health"
Log in

I forgot my password




You are not connected. Please login or register

Murat Yildirim Marie Claire

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Murat Yildirim Marie Claire Empty Murat Yildirim Marie Claire Sat Apr 07, 2012 1:22 pm

Admin


Admin

Intervju Murat Yildirim za časopis Marie Claire(dio)
Interview Murat Yildirim for magazine Marie Claire(part)

Koliko uživate u fotoshootinzima ili davanju intervjua ili ste ipak osoba koja uživa biti iza scene?

MY: Moj poziv dovodi me u takvu situaciju da moram biti u prvom planu, ali zato nastojim privatni život držati koliko je moguće u tajnosti. Dok sam bio muzičar uživao sam u tome....kao da sam dio scene, ali ipak sam bio svjestan da me niko ne vidi


Da li je razlog tome Vaša sklonost da budete skriveni heroj?

MY:Nisam siguran koji bi pravi razlog mogao biti tome, mislim da je najbliži uzrok moj način odrastanja...


Sa ovolikom eksponiranošću da li zaista mislite da možete ostati van očiju javnosti?

MY:(Smijeh) To je nemoguće, sad bih valjda trebao reći da uživam u toj pažnji(smijeh)


U svojoj svakodnevnici, da li poželite nekad da Vas ljudi prosto ne vide?

MY:Da me ne vide!!!(smijeh) da, to je zaista ono što se i desilo u proteklih sedam mjeseci, pustio sam da moja kosa izraste, izgubio na kilaži i neki ljudi me zaista više nisu mogli prepoznati. Nakon što sam dvije godine zaredom bio u žiži javnosti, prevazišao sam taj osjećaj nelagode. Sad kad mi traže fotografisanje ili autogram, nemam više osjećaj nelagode.Ja to gledam kao dužnost u poslu.Odrastao sam u svom selu sa majkom Hayat i ocem Mehmet Salih Yildirimom...


Uživali ste i u muzici, zašto ste stali?

MY:Mislim da sam tad istraživao i samog sebe, morao sam se pronaći u tome da li ću biti ljekar, inženjer,muzičar, a onda sam otkrio pozorište i glumu i shvatio da me čine srećnim.


Da li Vi još uvijek tragate?

MY:Šta radim na ovom svijetu, zašto sam se rodio ili šta me može učiniti srećnim...Da li su to stvari za kojim sam tragao - nisu, one su mi se nametnule kao takve i dok je to tako...ostaću u svijetu glume što duže


Dakle mogli biste prestati sa glumom?

MY:Ne mogu prognozirati šta će biti u narednioh 5-10 godina, ali trenutno uživam u tome


Činjenica da ste glumac zadovoljava koji dio vašeg duha?

MY: Da budem potpuno iskren, nikad nisam razmišljao na tu temu. Možda je to ipak do različitosti koje gluma nudi...u mogućnosti sam biti muzičar, advokat, ljekar,...i prikazati sve one emocije koje nose u sebi .

Odakle izvire Vaš talenat?

MY: Ne znam...Nisam nikad ni tvrdio da ga imam.

Da nemate talenat, mnogo obuke i edukacije trebalo bi i opet ne bi uspjeli uraditi ono što ste uradili?

MY: Biću iskren, kako život odmiče želim živjeti kroz sve emocije i osjećaje. Imajući to na umu, mislim da to mogu kroz glumu. Ono što je važno u tome zadržati život onakvim kakav treba da bude. Šta god život baci pred mene prvo ću lupati glavu mislima „moj vrat tanji je od pramena kose“(pretpostavljam da misli na slabu izdržljivost i istrošenost životom), pa poslije pripisati da se to tiče mene i da treba na to da odgovorim/reagujem...Mislim da mi je život dao mogućnost da to učinim tako.

Da li ste nekad osjetili da nemate pravo uzvratiti(odgovoriti)

MY: To Vam je slučaj okolnosti u kojim se nađete, ja još uvijek vjerujem da se iz takvog iskustva nešto može naučiti. To je bilo očito u mom prvom odabiru poziva da budem inženjer. Uvijek sam nastojao otkriti uzrok problema, čak i kad nisam mogao doseći u čemu je inicijalni uzrok, uvijek sam znao da odgovor negdje postoji. Bez kontrole nad nekim preprekama koje su se našle na mom životnom putu, uvijek se trudim pronaći rješenje ili dogovor.

Da li Vi to ne znate zaustaviti se?

MY: Opcija zaustaviti se ne postoji za mene, jer i kad stanete život nešto baci pred Vas, a ja uvijek moram biti spreman da na to oodgovorim(smijeh).

Da li ste vi tip koji zna ućivati u nečemu kad se desi i ako se uopšte desi?

MY: Da upravo tako. Život će vam uraditi šta poželi. Ja ću riješiti što je u mojoj moći, što nije naučiću voljeti s tom patnjom.

Koliko vjerujete u sreću i sudbinu...Da niste postali glumac, ne biste upoznali svoju ženu Burcin?

MY: Ja ipak vjerujem u sudbinu iznad sreće. Sudbina je dio života i sudbina je odgovor na pitanje o Burcininom ulasku u moj život. Život vam može donijeti mnoge stvari i na vama je kako ćete ih ocijeniti, šta će vam biti prioritet/fokus i za šta ćete se odlučiti. Osoba slobodnom voljom treba odlučiti šta joj treba a šta ne u životu. Na šta god pristanete, ako je bar 51% ispravno, staćete iza te odluke. Ocijenio sam šta mi je prezentovano, donio odluku i stao iza nje.

Kad govorimo obraku ljudi obično kažu bila je to ljubav na prvi pogled ili da, ona je bila ta od prvog momenta, da li ste i Vi to sebi rekli?

MY: (Smjeh) jesam...Nisam nikad vodio se logikom dovoljno sam star, vrijeme je da se ženim...Amerikanci koriste rečenicu „Da, to je to“ i bez toga ne idu dalje...Ja sam upravo takav i kad osjetim da je to „to“ učinim to, nije važno da li je brak ili neka druga oblast u pitanju. Ako hoću nešto da uradim, uradiću to...Čim sam upoznao Burcin rekao sam „Da, ona je ta“ i mi smo se vjenčali...BITI PERFEKCIONISTA, POKUŠAVATI UHVATITI NEDOSTIŽNO, BITI S OSOBOM S KOJOM BI STE NAJRADIJE ŽELJELI BITI POVEZANI...MOŽETE SE DOVESTI U SITUACIJU DA SE POISTOVJEĆUJETE S TIM(NEREALNOŠĆU), ALI...KAKO GOD BILO SVAKO OD NAS JE PERSONA ZA SEBE. I ako ste u skladu sami sa sobom onda će i ostalo biti u redu.

Razmišljate li o zasnivanju porodice?

MY: Apsolutno!! Kad sam sa svojom sestričinom pitam se kad ćemo imati svoje dijete, a ja se nadam da će to biti vrlo skoro. Da, kad se vratim sa seta,koliko god moran budem bio provodiću vrijeme s njom/njim i slušati je/ga.

Dakle spremni ste?

MY: Apsolutno spreman.

Kakav otac ćete biti, šta mislite?

MY: Imaću zdrave i potpune poglede na život i potpuno sam spreman preuzeti ti odgovornost

Djelujete kao vrlo smirena osoba, uvijek je tako?

MY: Da ja sam smirena osoba, možda zbog tog svog ubjeđenja u sudbinu...kad se suočim s problemom, nastojim ga riješiti, ako ne mogu, ne pravim frku oko toga...

Podižete li ton ikad?

MY: Naravno da da. Većina ljudi postavi se unaprijed na određen način, kad sam prisiljen da idem u suprotan pravac naravno da povisim ton, jer tad pomislim ovo je ono u što vjerujem, ali imaju drugi koji misle suprotno, smiri se...Ipak, čovjek sam i imam pravo da se naljutim, godine sam proveo analizirajuči tu nauku, genetski dijete se rađa s gnjevom ali mnogo je važnije da ima moralnost, jer gnjev je moguće kontrolisati.

Da li ste u miru sami sa sobom?

MY: To je moj najveći problem. Provodim previše vremena rasprvljajući sam sa sobom. To je posljedica toga da ponekad nisam svjestan ni dobrih stvari koje činim...inače kad se uradi nešto loše treba se suočiti s tim, kao i sa dobrim stvarima...ja to stalno pokušavam

Šta Vam smeta u Vašoj ličnosti

MY: Kritikujem se previše...do bola[/justify]


.Murat Yildirim Marie Claire 375700_2938156857544_1369823127_32529341_1200763164_n

ENGLISH TRANSLATION



Last edited by Admin on Sat Apr 07, 2012 2:58 pm; edited 1 time in total

https://balkancaffe.rpg-board.net

2Murat Yildirim Marie Claire Empty Re: Murat Yildirim Marie Claire Sat Apr 07, 2012 1:37 pm

Admin


Admin

https://balkancaffe.rpg-board.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum